صفحه اصلی نوبت دهی اینترنتی خدمات دانستنی ها جشنواره ها ارتباط با ما
شست‌وشو فرش و زمان آن
■ شست‌وشو فرش و زمان آن
علي‌رغم بسياري از پيشرفت‌هاي حاصل‌شده در حفظ و نگهداري فرش و حتي غبارگيري فرش‌هاي دستي، اعم از قديمي و كهنه، به جهت حساسيت امر شست‌وشوي فرش، تاكنون ماشين يا دستگاه‌هاي خاصي براي برطرف كردن آلودگي‌هاي فرش طراحي و ساخته نشده است. هرگاه با تكان دادن گوشه‌اي از فرش، ذرات گرد و خاك و الياف شكسته‌شده پشم از آن بيرون آمد، مي‌توان گفت كه زمان شست‌وشوي آن فرا رسيده است. هنگامي كه الياف و پرزهاي فرش به يكديگر چسبيده شد و پرزها حالت نرمي اوليه خود را از دست داد يا آلودگي كلي پيدا كرد، بايد آن را شست‌وشو نمود. معمولاً هر دو تا سه سال يك&zwnj ...

علي‌رغم بسياري از پيشرفت‌هاي حاصل‌شده در حفظ و نگهداري فرش و حتي غبارگيري فرش‌هاي دستي، اعم از قديمي و كهنه، به جهت حساسيت امر شست‌وشوي فرش، تاكنون ماشين يا دستگاه‌هاي خاصي براي برطرف كردن آلودگي‌هاي فرش طراحي و ساخته نشده است.
    هرگاه با تكان دادن گوشه‌اي از فرش، ذرات گرد و خاك و الياف شكسته‌شده پشم از آن بيرون آمد، مي‌توان گفت كه زمان شست‌وشوي آن فرا رسيده است.
    هنگامي كه الياف و پرزهاي فرش به يكديگر چسبيده شد و پرزها حالت نرمي اوليه خود را از دست داد يا آلودگي كلي پيدا كرد، بايد آن را شست‌وشو نمود.
معمولاً هر دو تا سه سال يك‌بار، بسته به محلي كه فرش در آن پهن شده و ميزان رفت و آمد بر روي آن، بايد آن را شست‌وشو داد.

 

Menu